Live – Burzowy poniedziałek

EDIT 21:25

Burze na południu już dawno całkowicie wygasły, nie pojawiają się nowe komórki. Groźnie natomiast jest na połnocnym wschodzie kraju, gdzie aktualnie mamy dość rozległą strefę opadów. Kończymy dzisiejszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami!

EDIT 18:45

Burze opuściły już nasz rejon prognostyczny i aktualnie znajdują się głównie w województwie lubelskim. Do końca dnia jednak nie wykluczamy rozwoju kolejnych komórek w regionie południowym, nie będą one tak silne jak poprzednie.

EDIT 17:45

Superkomórki znajdują się teraz na linii Rzeszów – Lublin i to tam jest w tej chwili najgroźniej. Sytuacja na podkarpaciu jest już w miarę spokojna, w niektórych miejscach pada tylko deszcz, jednak na wschód od Tarnobrzega jeszcze w granicach województwa podkarpackiego znajduje się aktywna formacja generująca opady gradu.

EDIT 16:50

Gwałtowne burze aktualnie znajdują się w północno wschodniej części województwa podkarpackiego. Mogą tam schodzić trąby powietrzne. Obrazy radarowe wskazują na opady dużego gradu w tamtym regionie.

EDIT 15:25

Superkomórka nabiera cały czas na sile i zmierza w kierunku Rzeszowa. W Kopytowej k/Krosna odnotowano grad 3 cm. Komórka cały czas się umacnia i generuje sporo wyładowań. Nie wykluczone, że połączy się z burzą znad Sanoka.

EDIT 14:45

Superkomórka o której piszemy nabiera cały czas na sile i zahaczy prawdopodobnie Krosno. Jeśli dojdzie do Rzeszowa z obecnym tempem rozwoju będzie tam bardzo niebezpiecznie. Dostajemy zdjęcia gradu około 1,5cm ze wspomnianej burzy. Druga aktywna komórka generuje bardzo dużo wyładowań w okolicach Sanoka i Ustrzyk Dolnych.

EDIT 14:00

Najbardziej aktywne komórki znajdują się na zachód od Jasła i w rejonie jeziora Solińskiego. Grzmi również w Tatrach. Mamy informację o opadach gradu z komórki obok Jasła. Burze mimo gorszych warunków niż wczoraj rozwijają się bardzo dynamicznie i pomimo wczesnej godziny już są bardzo groźne.

EDIT 13:15

Burza obok Gorlic jest superkomórką burzową prawoskrętną. Oznacza to, że może być bardzo niebezpieczna i przynieść opady dużego gradu oraz spowodować zejście trąby powietrznej. Zmierza na Dębice, Pilzno, Mielec.

EDIT 13:00

Grzmi aktualnie na północ od Gorlic (najbardziej aktywna) w okolicy Ustrzyk Dolnych oraz w Tatrach. Wszystkie komórki poruszają się w kierunkach północnych.

EDIT 12:25

Rozpoczynamy relację na żywo w związku z przechodzeniem groźnych burz o których pisaliśmy tutaj: Prognoza 08.06. Nie wykluczamy powstania superkomórek burzowych generujących opady gradu do nawet 4 cm oraz możliwości zejścia trąby powietrznej. Będziemy monitorować sytuację i na bieżąco informować o sytuacji na niebie. W zakładce Prognoza pogody dostępna jest prognoza na dzisiejszy dzień, ale także na jutro i pojutrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *