Live – Boże Ciało z burzami

EDIT 23:55

Burze w całym kraju wygasły, również formacja opisywana poniżej. W nocy mogą zdarzyć się pojedyncze komórki burzowe, jednak będą one słabe. Kończymy relację na żywo. Dziękujemy, że byliście z nami!

EDIT 22:55

Coraz bliżej Polski jest formacja, która nabudowała się i niemal połączyła z drugą burzą z południa. Póki co generuje średnią ilość wyładowań. Będziemy śledzić jej dalszy rozwój.

EDIT 21:25

Na Ukrainie tworzą się kolejne formacje, jednak nie jest pewne, że dojdą do Polski. Burze koło Warszawy stopniowo tracą na sile i wygasają, jest też coraz mniej wyładowań. Nie oznacza to końca relacji, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo dotarcia do nas kolejnej strefy. Za około godzinę będzie wiadomo więcej. Damy znać.

EDIT 19:50

Układ znajdujący się na Lubelszczyźnie powoli słabnie. Obserwujemy aktualnie potencjalną burzę przy granicy z Ukrainą. Modele mówią o nocnym przejściu kolejnego MCSa. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia.

EDIT 17:45

Obecny niedaleko Rzeszowa układ wielokomórkowy aktualnie stracił nieco na sile na południowej jego części, ale jego północna strefa mocno się rozbudowuje. My natomiast spoglądamy na Ukraine, gdzie tworzy się kolejny układ MCS, który dojdzie do województwa podkarpackiego w godzinach wieczornych. Mamy też burzę obok Krakowa, która ma niską aktywność elektryczną i generuje głównie opady deszczu.

EDIT 16:45

Układ wielokomórkowy, który wszedł w granice Polski od strony Ukrainy wykazuje nadal tendencję do rozbudowy. Możliwe że rozbuduje się na południe i zahaczy Krosno, które aktualnie jest w dziurze bez opadów (niech to będzie dowód na to, że Krosno jest zawsze omijane przez burze 🙂 ). Układ zmierza aktualnie swoim centrum w stronę Rzeszowa.

EDIT 15:45

Układ MCS znad Ukrainy wkracza juz powoli do Polski. Na jego drodze jest między innymi Przemyśl, Rzeszów. Nie wykluczony jest rozwój w kierunku południowym, wtedy do zagrożonych miast dojdzie Sanok, Krosno, Jasło, Dębica. Podczas przechodzenia układu możliwe są nawalne opady deszczu powodujące podtopienia oraz silne porywy wiatru.

EDIT 15:05

Burza aktualnie zmierza w kierunku Nowego Sącza i rozwija się w dalszym ciągu, słychać tez dużo wyładowań dodatnich (znacznie głośniejsze) mogących świadczyć o rozpadzie komórki. Na Ukrainie obserwujemy bardzo dobrze rozwinięte struktury, które zmierzają w kierunku Polski i dotrą wieczorem.

EDIT 14:20

Gigantyczny wybuch konwekcji w obszarze Beskidu Niskiego. Przybywa burzowych chmur, padają kolejne wyładowania. Burza ma tendencję rozwojową i dynamicznie nabiera na sile.

EDIT 13:50

Komórka aktualnie rozwija się w szybkim tempie, pada dużo wyładowań. Prócz „Bieszczadzkiej burzy” nie ma aktualnie innych zjawisk w sektorze południowym

EDIT 12:40

Rozpoczynamy relację na żywo w związku z rozwojem pierwszych burz w okolicach Bieszczad. Prognoza na dziś znajduje sie tutaj

Zapraszamy również do śledzenia lokalnych portali ratowniczych takich jak Krosno112.pl gdzie publikowane są informacje o miejscowych utrudnieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *